Praha, 19. 12. 2018 – Slavia pojišťovna Sport Team, který vznikl, aby propagoval vybrané sportovní aktivity, a zdravý životní styl, sdružuje nadané české sportovce, a to na profesionální i amatérské úrovni. Část z nich se momentálně připravuje na další kola závodu dálkového běhu na lyžích Visma Ski Classics. Kromě lyží se tým profiluje i v cyklistice nebo vodáctví. Podle majitele Slavia pojišťovny, Pavla Sehnala, je týmový duch a nadšení Slavia Sport Teamu tím, co je motivuje k dosahování úspěchů.

„Slavia pojišťovna Sport Team se jako profesionální zastoupení aktuálně chystá na příští kolo seriálu Visma Ski Classics. Tam se v týmových barvách Slavia pojišťovna Sport Teamu představí např. jeden z nejlepších světových laufařů Stanislav Řezáč,“ avizuje Pavel Sehnal, majitel Slavia pojišťovny a iniciátor týmu. „Další sezona je zatím ve fázi příprav, a proto nebudu prozrazovat všechny detaily, ale už nyní můžu říci, že příznivci adrenalinu si přijdou na své,“ prozrazuje Sehnal své budoucí vize na léto 2019.

Mezi členy týmu patří, vedle zkušeného sportovce Řezáče, který se profesionálně věnuje dálkovému běhu už 20 let a dosáhl řady úspěchů (několikanásobné vítězství Jizerská 50, více než 20 startů na Visma Ski Classics), i bývalá reprezentantka České republiky v biatlonu Klára Moravcová nebo talentovaný Martin Švarc.

Sám Pavel Sehnal, který je rovněž členem Slavia pojišťovna Sport Teamu, se kromě dálkových běhů na lyžích a cyklistických závodů aktivně věnuje i jachtingu.  V roce 2014 se stal mistrem České republiky ve třídě ORC. Letos se mu společně s posádkou podařilo zvítězit v nejprestižnějším a největším chorvatském závodě Jabuka, který je dlouhý 110 námořních mil. Zisk zlaté medaile byl dosažen ve skupině 40stopých plachetnic na lodi Farr 40. V celkové soutěži získal tým 4. místo mezi 112 soutěžícími plachetnicemi. Vyjma jachtařských úspěchů si Pavel Sehnal připsal v loňském roce jeden další – dobytí severního pólu.

Slavia pojišťovna Sport Team je platformou pro každého, koho baví jezdit na kole, lyžích nebo má rád kanoistiku. Přispět k rozvoji sportovních aktivit se dá různě, např. i aktivní účastí.