AKCIONÁŘI

PAVEL SEHNAL

Zakladatel a jediný akcionář SPGroup a.s.

Absolvent Strojní fakulty Českého vysokého učení technického v Praze se zaměřením na přístrojovou, regulační a automatizační techniku. Své první pracovní zkušenosti získával ve společnostech Tesla Elstroj a Laboratorní přístroje Praha. Později působil jako makléř v Komerční bance, kde se podílel na založení Pražské burzy cenných papírů.

Na počátku 90. let se vydal na dráhu podnikatele. Založil Burzovní společnost pro kapitálový trh, později také Podnikatelský penzijní fond a Českou podnikatelskou pojišťovnu. V roce 1995 založil holdingovou společnost SPGroup (Sehnal Pavel Group), která dnes sdružuje více než 71 firem z různých oblastí podnikání a spravuje aktiva v hodnotě 5,3 miliard korun.

Pavel Sehnal během svého života vlastnil či spoluvlastnil přes dvě stě firem. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří vybudování dvou pojišťoven a aquaparku zcela od nuly. Podle časopisu Forbes je Pavel Sehnal 49. nejbohatší český byznysmen. Zároveň je podle průzkumu agentury Medea Research hodnocen jako jeden ze tří nejpoctivějších miliardářů v České republice.