STATUTÁRNÍ ORGÁNY

PS6-změna2

PAVEL SEHNAL

Předseda představenstva

Absolvent Strojní fakulty Českého vysokého učení technického v Praze se zaměřením na přístrojovou, regulační a automatizační techniku. Své první pracovní zkušenosti získával ve společnostech Tesla Elstroj a Laboratorní přístroje Praha. Později působil jako makléř v Komerční bance, kde se podílel na založení Pražské burzy cenných papírů. Na počátku 90. let se vydal na dráhu podnikatele. Založil Burzovní společnost pro kapitálový trh, později také Podnikatelský penzijní fond a Českou podnikatelskou pojišťovnu. V roce 1995 založil holdingovou společnost SPGroup (Sehnal Pavel Group), která dnes sdružuje více než 50 firem z různých oblastí podnikání a spravuje aktiva v hodnotě 5,3 miliard korun. Pavel Sehnal během svého života vlastnil či spoluvlastnil přes dvě stě firem. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří vybudování dvou pojišťoven a aquaparku zcela od nuly. Podle časopisu Forbes je Pavel Sehnal 49. nejbohatší český byznysmen. Zároveň je podle průzkumu agentury Medea Research hodnocen jako jeden ze tří nejpoctivějších miliardářů v České republice.

PK1-změna2

PETR KACHLÍK

Místopředseda představenstva

Narodil se v roce 1954. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po jejím absolvování pracoval v Poldi Kladno a Státní bance československé jako systémový programátor. V letech 1985 – 1993 působil v oblasti informačních systémů různých společností (Inorga, Ministerstvo zahraničního obchodu, Komerční banka). Od roku 1993 se začal věnovat oboru financí, kde ve funkci provozního ředitele v Burzovní společnosti pro kapitálový trh, a.s. byl zodpovědný za provozní zajištění obchodu s cennými papíry. Od r. 1995 do r. 2017 byl provozním ředitelem holdingové společnosti SPGroup a.s. V rámci holdingu působí jako člen představenstva či dozorčí rady řady ovládaných společností.

 

JS12-změna2

JIŘÍ STANĚK

Člen představenstva

Narodil se v roce 1957. Po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze pracoval 7 let na ekonomických pozicích na podnikovém ředitelství Státních lesů v Teplicích. Poté nastoupil na Ministerstvo financí ČR na pozici specialisty na financování životního prostředí. Na počátku 90. let zakládal Investiční společnost České spořitelny a jako portfolio manager byl zodpovědný za řízení, investování a výkonnost velkých privatizačních Fondů cenných papírů. Od roku 1999 pracuje ve skupině SPGroup a.s. jako Obchodní ředitel s odpovědností za správu portfolií v rámci finanční skupiny, významné financování subjektů ve skupině, nové akvizice společností a projektů do skupiny a jejich případný prodej. Je členem představenstva SPGroup a.s. a řady dalších společností ve skupině.

PP5-změna2

PETR POŘÍZEK

Člen dozorčí rady

Narodil se v roce 1962; po absolvování oboru zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 1984 pracoval v Agrokombinátu Slušovice postupně jako hlavní ekonom útvaru vnitropodnikových služeb, obchodník útvaru zahraničního obchodu se specializací na dovoz IT techniky a jako vedoucí zahraničních zakázek stavebního závodu Praha. Od roku 1994 pracoval jako finanční a následně generální ředitel skupiny podniků vydavatelství EDIT, od roku 2001 pak jako člen představenstva a  finanční ředitel společnosti Československá kombinovaná doprava patřící pod holding přístavu Rotterdam. Do skupiny SPGroup a.s. nastoupil v roce 2005 jako finanční ředitel holdingu. V rámci skupiny SPGroup a.s. zároveň působí ve statutárních orgánech několika společností.