VRCHOLOVÝ MANAGEMENT

PAVEL SEHNAL

Generální ředitel

Absolvent Strojní fakulty Českého vysokého učení technického v Praze se zaměřením na přístrojovou, regulační a automatizační techniku. Své první pracovní zkušenosti získával ve společnostech Tesla Elstroj a Laboratorní přístroje Praha. Později působil jako makléř v Komerční bance, kde se podílel na založení Pražské burzy cenných papírů.
Na počátku 90. let se vydal na dráhu podnikatele. Založil Burzovní společnost pro kapitálový trh, později také Podnikatelský penzijní fond a Českou podnikatelskou pojišťovnu. V roce 1995 založil holdingovou společnost SPGroup (Sehnal Pavel Group), která dnes sdružuje více než 50 firem z různých oblastí podnikání a spravuje aktiva v hodnotě 5,3 miliard korun.
Pavel Sehnal během svého života vlastnil či spoluvlastnil přes dvě stě firem. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří vybudování dvou pojišťoven a aquaparku zcela od nuly. Podle časopisu Forbes je Pavel Sehnal 49. nejbohatší český byznysmen. Zároveň je podle průzkumu agentury Medea Research hodnocen jako jeden ze tří nejpoctivějších miliardářů v České republice.

PAVEL BALÁK

Provozní ředitel

Narodil se v roce 1966, po absolvování VŠE v Praze pracoval v oblasti financí, poradenství, finančního řízení a krizového managementu. V minulosti působil rovněž jako konkursní správce, likvidátor a nucený správce. Působil ve statutárních orgánech a Top managementu řady významných společností. 8 let působil v pozici CFO a člena představenstva skupiny FINEP, jednoho z nejvýznamnějších developerů v ČR a následně spravoval vybrané realitní projekty fondů České spořitelny. Do skupiny SPGroup a.s. nastoupil v roce 2017 na pozici Provozního ředitele. Jeho rozsáhlé zkušenosti zahrnují především oblast řízení společností, finančního řízení a oblast residenčního a administrativního developmentu. V rámci skupiny SPGroup a.s. zároveň působí ve statutárních orgánech řady významných společností.

JIŘÍ STANĚK

Obchodní ředitel

Narodil se v roce 1957. Po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze pracoval 7 let na ekonomických pozicích na podnikovém ředitelství Státních lesů v Teplicích. Poté nastoupil na Ministerstvo financí ČR na pozici specialisty na financování životního prostředí. Na počátku 90. let zakládal Investiční společnost České spořitelny a jako portfolio manager byl zodpovědný za řízení, investování a výkonnost velkých privatizačních Fondů cenných papírů. Od roku 1999 pracuje ve skupině SPGroup a.s. jako Obchodní ředitel s odpovědností za správu portfolií v rámci finanční skupiny, významné financování subjektů ve skupině, nové akvizice společností a projektů do skupiny a jejich případný prodej. Je členem představenstva SPGroup a.s. a řady dalších společností ve skupině.

PETR POŘÍZEK

Finanční ředitel

Narodil se v roce 1962; po absolvování oboru zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 1984 pracoval v Agrokombinátu Slušovice postupně jako hlavní ekonom útvaru vnitropodnikových služeb, obchodník útvaru zahraničního obchodu se specializací na dovoz IT techniky a jako vedoucí zahraničních zakázek stavebního závodu Praha. Od roku 1994 pracoval jako finanční a následně generální ředitel skupiny podniků vydavatelství EDIT, od roku 2001 pak jako člen představenstva a  finanční ředitel společnosti Československá kombinovaná doprava patřící pod holding přístavu Rotterdam. Do skupiny SPGroup a.s. nastoupil v roce 2005 jako finanční ředitel holdingu. V rámci skupiny SPGroup a.s. zároveň působí ve statutárních orgánech několika společností.

TOMÁŠ POLÁK

Ředitel Corporate Governance

Narodil se v roce 1973 v Praze, po absolvování ČVUT, obor Systémové inženýrství započal svoji pracovní kariéru v konzultantské společnosti Accenture se zaměřením na bankovnictví. Na oblast financí navázal ve společnosti T-Mobile, kde rozvíjel eCommerce projekty – od bezkupónového dobíjení po platby na Internetu. Následně spravoval 10let portfolio společností vlastněných soukromým kapitálovým fondem, kde nabyl krom zkušeností s restrukturalizacemi firem také zkušenosti s M&A projekty. Do skupiny SPGroup a.s. nastoupil v roce 2020 na pozici ředitele Corporate Governance. Je zodpovědný za správu majetkových účastí skupiny SPGroup a.s., kde využívá svých zkušeností s řízením a kontinuálním zlepšováním společností v úzké spolupráci s jednotlivými managementy. V rámci skupiny SPGroup a.s. zároveň působí ve statutárních orgánech řady významných společností.