20.6.2018

Společnost OTK GROUP, a.s. uspěla v odborné soutěži OBAL ROKU 2018 se svým biodegradabilním obalem vlhčených ubrousků Smart Wipes.
Jako reakci na dnešní zrychlený životní styl jsme vyvinuli v OTK GROUP ve spolupráci s holandským výrobcem hygienických produktů unikátní jednorázové balení vlhčených ubrousků. Rychlé a pohodlné použití produktů se stává životním stylem. Spotřebitel nemá v reálném životě čas řešit separaci obalu. Obal a stejně tak i samotný ubrousek totiž fungují na principu „použij a zahoď“. Spotřebitel nemusí mít obavu z negativního dopadu na životní prostředí. Celý produkt je biologicky rozložitelný. Obal je vyroben z kukuřice a škrobu, ubrousek z bambusového materiálu.
Lidé se denně nachází v nejrůznějších životních situacích. Výrobce na tyto situace reaguje osmi variantami použití produktu a zároveň barevným odlišením obalu, např. After bite wipe (zelený), Suntan wipe (žlutý), Deo wipe pro ženy (růžový), Hygiene4Hands (modrý) apod.
Pro tuto nutnost variability obalu byl produkt tištěn digitálním tiskem, který umožňuje tisk variabilních dat, vzorů, barevných variant, které odpovídají různým možnostem použití produktu.
OBAL ROKU je jediná soutěž na českém a slovenském trhu, ve které hodnotí nominované exponáty odborná porota. Cílem soutěže je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení. Vítězným exponátům se tak zároveň otevře cesta do celosvětové soutěže WorldStar. Zástupcům firem oceněných exponátů v soutěži OBAL ROKU 2018 budou trofeje a certifikáty předány na obalové konferenci PackSummit, která se bude konat 4. října 2018 v konferenčních prostorách Ústavu molekulární genetiky AV ČR.

Autor Designu: Mark Bevers – Smart Wipes
Výrobce obalu: OTK GROUP, a.s.