1.11.2017

V Aquapalace Praha opět po roce začíná osvětová akce Týden saunování. V pořadí již 7. ročník s názvem „Sauna pro zdraví“ upozorní na prospěšnost prohřívání pro lidský organismus. U příležitosti jeho zahájení představil novinky a trendy z oboru předseda České asociace saunérů Pavel Hofrichter. Na návštěvníky zde až do 11. listopadu čeká téměř čtyřicítka speciálních ceremoniálů a spousta zážitků. Dozvědět se novinky a zajímavosti z oboru a užít si pestrý program mohou zájemci také v řadě saun a saunových center po celé ČR.
Pravidelné saunování posiluje imunitní systém, pomáhá bojovat proti chřipkovým onemocněním a nachlazení. Zmírňuje bolesti hlavy, přináší relaxaci a celkovou regeneraci organismu. „V době zvýšeného výskytu chřipek nebo chřipkové epidemie pravidelní návštěvníci saun buď vůbec neonemocní, nebo u nich má nemoc klidnější průběh,“ vyzdvihuje Pavel Hofrichter, předseda České asociace salérů a dodává: „Sauna působí na celé tělo, má skvělé regenerační vlastnosti. V zimním období je také vhodnou prevencí onemocnění horních cest dýchacích.“
Pobyt v prohřívárnách je nejen zdraví prospěšný, ale přináší také zážitky v podobě saunových ceremoniálů. „Klasický ceremoniál spočívá v tom, že saunér polévá kameny vodou, čímž zvyšuje vlhkost a i pocitové teplo. Dále pracujeme s aromaterapií – na každý ceremoniál používáme speciální kombinace vonných esencí se zcela přírodním složením. Rozvíříme vzduch a provádíme termické nárazy, které zintenzivňují teplo. Ceremoniálů existuje mnoho druhů, mohou být relaxační, zaměřené na konkrétní vůně či kosmetické s peelingy,“ říká Kateřina Šmídová, účastnice letošního Mistrovství světa v saunování.