„Je to zázrak, který snad do dnešní doby ani nepatří,“ říká majitel kolínských tiskáren Pavel Sehnal.

„Je to zázrak, který snad do dnešní doby ani nepatří,“ říká majitel kolínských tiskáren Pavel Sehnal.

Víte, jak dlouho pracuje pan František Jelínek v tiskárnách OTK GROUP? Hádali byste 30 nebo 40 let? Mýlili byste se. Pan Jelínek pracuje v tiskárnách jako tiskař neuvěřitelných 60 let. Do tiskáren nastoupil v 15 letech a v letošním roce slaví 75. narozeniny.

Za dobu jeho práce se tiskárny změnily k nepoznání. Na rozdíl od dřívější lokální tiskárny zabývající se tiskem účtenek, propisotu, hracích karet nebo obtisků a samolepek se v současné době výroba orientuje na obaly a nápojové etikety. Na českém trhu nápojových etiket zaujímá famózní postavení se 70% tržním podílem. Mezi hlavní zákazníky koncernu patří všechny nadnárodní společnosti zabývající se výrobou piva a nealkoholických nápojů. Mezi nejznámější patří Plzeňský Prazdroj, Budvar, Heineken, SABMiller a jiní. Další významnou produktovou skupinu tvoří výroba obalů pro potravinářské koncerny Nestlé, Danone, Mars, Dr. Oetker a další. Tiskárny mají všechny čtyři druhy tiskových technologií – hlubotisk, offset, flexotisk i digitální tisk. Společnost OTK GROUP s obratem 1,2 mld korun patří k největším v Evropě.

„Děkujeme panu Františkovi Jelínkovi za jeho zodpovědnou a pečlivou práci a stejně tak i všem ostatním dlouhodobým zaměstnancům tiskáren, na jejich zkušenostech a odborných znalostech stavíme budoucnost firmy,“ říká majitel tiskáren a předseda představenstva OTK GROUP Pavel Sehnal a dodává: „všechny ty, kteří hledají zajímavé a dobře placené zaměstnání s dlouhodobou perspektivou ve svých řadách rádi přivítáme.”

2018-12-03T14:13:03+00:00