24.4.2017

Zástupce finanční skupiny SPGroup, v čele s jejím majitelem Pavlem Sehnalem, přijal první náměstek ministra pro místní rozvoj Pham Dai Duong. Předmětem jednání byla investice společnosti SPGroup v hlavním městě Vietnamu Hanoji.
„Pan náměstek nám během našeho jednání představil vznikající hi-tech park Hoa Lac, který se nachází na kraji hlavního města. Ujistil nás také, že naše investice právě v tomto technologickém parku má přímou podporu i od premiéra Vietnamu,“ sdělil Pavel Sehnal.
Nový průmyslový park se bude rozkládat na ploše 1600 hektaru v západní části Hanoje. Kromě průmyslových budov, softwarových společností a dalších firem bude zde vybudováno i plně soběstačné satelitní město s několika vysokými školami, domy a byty pro více než 200 tisíc lidí včetně veškeré potřebné infrastruktury.
Tzv. smart city bude navíc napojeno i na páteřní komunikaci vedoucí do Ho-či-minova města. S centrem Hanoje bude spojeno nadzemní linkou metra.
„Věřím, že díky zkušenostem SPGroup a dobrým vztahům mezi našimi zeměmi, se nám podaří plánovaný projekt úspěšně zrealizovat,“ dodal v závěru jednání náměstek Duong. Zástupci SPGroup se poté zajeli podívat přímo na místo, kde nový technologický park vzniká. Po návštěvě parku Hoc Lac jednal Pavel Sehnal také se zástupci vietnamských bank o možnostech spolufinancování plánované investice.