5.5.2017

Kolínské tiskárny se mohou pochlubit zcela novou, moderně vybavenou jídelnou i kavárnou. Slavnostního otevření se v pátek 5. května zúčastnili spolu s ředitelem OTK GROUP Petrem Jaškem také předseda ODA a majitel OTK GROUP Pavel Sehnal a starosta Kolína Vít Rakušan.
„V letošním roce proběhla další etapa plánované modernizace závodu OTK GROUP v podobě kompletní rekonstrukce jídelny, která fungovala nepřetržitě od roku 1977. Po 40 letech se tak závod dočkal plánované rekonstrukce, která proběhla za plného provozu,“ vysvětlil ředitel Petr Jašek. Rekonstrukce, jejíž celková cena včetně nového vybavení přesáhla 2 miliony korun, probíhala od 12. prosince do 30. dubna 2017.
„Jsem velmi rád, že se náročná rekonstrukce povedla uskutečnit v tak rychlém čase a že jídelna může opět sloužit všem zaměstnancům. Chtěli jsme tímto způsobem poděkovat zaměstnancům našich tiskáren za jejich dosavadní práci a zpříjemnit jim chvíle odpočinku, který si opravdu zaslouží. Součástí jídelny je i PC koutek, kde mohou naši zaměstnanci, kteří pracují v provozu, libovolně využívat počítače s tiskárnou. V přilehlé kavárně si zase mohou vychutnat dobrou kávu,“ komentoval dokončení projektu Pavel Sehnal.
Rekonstrukce se dotkla celé jídelny ale i přilehlých vnitřních prostor této části budovy. Jednalo se především o výměnu zastaralých rozvodů, povrchů a gastronomického vybavení. Z původního interiéru zbyly pouze zdi a sloupy. Jídelna byla vybavena novým nábytkem. Zastaralá kantýna byla přebudována na moderní kavárnu. Pro zaměstnance byl také instalován nový čipový systém s možností volby jídel a jejich odhlašováním. V současné době je jídelna schopná obsloužit přibližně 600 strávníků denně, kteří mají na výběr z pěti jídel.
Společnost OTK investovala v nedávné době také do modernizace vlastní výroby a to částku více než 90 milionů korun. Předmětem investice byly nové tiskové stroje, které významně zvýšily kapacitu výrobu IML a grafických etiket. OTK je tak schopná nabídnout výrobní kapacity převyšující 15 miliard etiket za rok. „V investicích budeme pochopitelně pokračovat i nadále, momentálně připravujeme např. stavbu nového parkoviště, které bude mít větší kapacitu než to stávající,“ doplnil Pavel Sehnal.